Atrakcje turystyczne

Spływ Pontonowy Nysą Kłodzką

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mogli zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i… dzikom! Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc, w które obfituje Dolny Śląsk i w pięknych polskich górach, jest to strona dla Was. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i odcinka na tyle wyjątkowego, iż docenia to kilkadziesiąt tysięcy osób każdego sezonu. Przełom Bardzki to Cud Sudetów.

Trasa kolejowa Kłodzko – WałbrzychLinia została wybudowana w latach 1876-1880 jako fragment Śląskiej Kolei Górskiej, będącej częścią projektowanej Centralnej Kolei Berlińsko-Wiedeńskiej . Magistrala posłużyć miała skróceniu drogi kolejowej łączącej dwie europejskie stolice o 120 kilometrów względem dotychczasowej trasy przez Drezno i Pragę, stanowiąc tym samym najkrótsze połączenie tych miast. Budowa trasy, jednej z pierwszych w Prusach sfinansowanej przez państwo, miała również na celu aktywizację podupadłych gospodarczo, zasobnych w surowce mineralne terenów Przedgórza Sudeckiego i umożliwienie rozwoju przemysłu na tych terenach.

Obecnie jest to jedna z najpiękniejszych linii kolejowej w Polsce. Na odcinku Wałbrzych — Nowa Ruda cały czas prowadzi zboczami głębokich wąskich dolin górskich. Przechodzi przez trzy dwukomorowe tunele i 8 wspaniałych, bardzo wysokich wiaduktów oraz 2 mosty — wszystkie o konstrukcji stalowej. Za Nową Rudą wjeżdża w dolinę Ścinawki, która stopniowo rozszerza się w Kotlinę Kłodzką. Na całej trasie mnóstwo wspaniałych widoków. Między innymi w okolicach Ścinawki Średniej przepiękny widok na najwyższy szczyt Gór Stołowych — Szczeliniec Wielki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>