Ruszyła Strefa MTB Sudety-500km trasy!

W dniu dzisiejszym 12 sierpnia podczas posiedzenia zarządu Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, do którego należy również gmina Nowa Ruda, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy ze Stowarzyszeniem Strefa MTB Sudety. Umowa dotyczy prowadzenia i rozwoju produktu turystycznego jakim jest właśnie Strefa MTB Sudety.

Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa, aż do Srebrnej Góry. Przebiega przez całe pasmo Gór Sowich, części Gór Kamiennych i Wałbrzyskich, ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako: „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego”.

Strefa MTB Sudety to 500 km tras, doskonale przygotowanych, różnorodnych pod względem długości i skali trudności, na terenach których znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych oraz miejsc do aktywnego wypoczynku oraz nietuzinkowych, często tajemniczych zabytków.

Produkt integruje coraz większe środowisko fanów MTB na terenie naszych gmin, trwale łączy działalność władz samorządowych z aktywnym rozwojem turystyki w regionie.
Nie mamy wątpliwości że będzie to duży sukces w kontekście rozwoju regionu, trendu na zdrowy styl życia, trendu na budowę produktów regionalnych, sukces zauważalny w mediach lokalnych jak i ogólnopolskich.

Organizacyjnie i finansowo produkt wspierają Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Gmina Mieroszów. Oczywiście nic nie zadziało by się bez bardzo dobrej współpracy z Nadleśnictwami: Wałbrzych, Świdnica, Jugów i Bardo Śląskie, z którymi Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety podpisze niebawem stosowne porozumienia.

Oficjalne otwarcie Stefy MTB Sudety zostało wstępnie ustalone na dzień 14 września 2014 roku podczas zawodów MTB w Głuszycy. Do tego dnia zostaną zakończone wszystkie prace związane z oznakowaniem tras, zostaną postawione duże tablice w punktach dostępu z mapą, regulaminem i profilami tras oraz zostanie wydana mapa papierowa w skali 1:25 000.
W dalszych działaniach będą tworzone punkty serwisowe, certyfikacja bazy noclegowej i gastronomicznej oraz strona www.

Podobne tematycznie wpisy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>