Muflon MTB – Srebrna Góra

Start: 10 Października 2015 o 11:00
Miejsce: Srebrna Góra
Więcej info: http://www.strefamtb…b-srebrna-gora/

Dlaczego akurat owca górska ściągnięta w Góry Sowie z Korsyki w XIX wieku została symbolem wyścigu?

Niektóre firmy zwą swe rowery podobnie np. capra, czyli kozica, bo jak wiadomo zwierzak ten wyśmienicie radzi sobie na stromych ścieżkach. U nas było jednak inaczej. Ale od początku …. wszystko zaczęło się w XIII wieku kiedy pojawili się w tych okolicach górnicy ze Złotego Stoku i zaczęli poszukiwania rud Srebra i znaleźli. Do tego stopnia dużo, że mała kolonia górska leżąca na przełączy zwanej już wtedy srebrną, która oddziela Góry Bardzkie od Sowich uzyskała w 1536 roku prawa miejskie. Ta miejscowość to Srebrna Góra, ot malownicze miejsce trochę magiczne, ale też takie w którym wszystko udawało się tylko do połowy. Może i dobrze się stało… Spalone w trakcie wojny trzydziestoletniej, później zniszczone podczas oblężenia wojsk napoleońskich w 1807 gdy już wydaje się, że wszystko gra przychodzą kolejne wojny, a wraz z nimi armia wyzwoleńcza …. Wiele pięknych kamienic zostaje rozebranych, ale nie wszystkie. Z odsieczą przybywają harcerze i na nowo Srebrna Góra zaczyna być rozwijana jako miejscowość turystyczna. Tak jest do dziś… majestatyczna twierdza zwana Śląskim Gibraltarem góruje nad miejscowością, a lokalne władze rozpoczynają jej intensywną rewitalizację. Mimo ożywionego ruchu turystycznego miasteczko wciąż ma klimat jest magiczne i nie zadeptane przez zjadaczy pączków.

Gdzieś w między czasie rodzi się „Kurczak” i zaczyna ostro śmigać na rowerze MTB, tego typu szaleństwa bywają zaraźliwe, dlatego szybko znalazła się grupa z Prezesem na czele zwana SGR, która zamierza ostro rowerowo rozruszać Srebrną Górą. Powstają nowe trasy lokalny Wójt też zarażony od Kurczaka buduje wraz z ekipą w Srebrnej Górze sieć „singli” o charakterze Enduro, bo endurniów też nie brakuje, powstaje „Strefa MTB Sudety”. Jeżdżąc i myśląc o przyszłości marzy nam się, aby stworzyć miejsce rowerowe znane w całej Europie, rodzą się inne fajne projekty. Decyzja zapadła i zaczęliśmy od Maratonu, ale jak go nazwać? Tak oto rozmawiając w trakcie jednej z przejażdżek wielki muflon niemal przelatuje nam przed kierownicami, nikt nie powiedział ani słowa, ale nazwa wyścigu nie podlegała już żadnym dyskusjom, tak narodził się Muflon MTB.

Pamiętajcie jak będziecie samotnie przemierzać trasę naszego klasyka uważajcie na Muflony :-)

To nie wszystko co możecie zobaczyć wokół Srebrnej. Jak zsiądziecie z roweru zobaczycie może czarną wiewiórkę, salamandrę lub zaskrońca. Jadąc trasą dawnej kolei zębatej miniecie dwa piękne wiadukty z początku XX w. Między mostami jest wąwóz to jeden z cudów geologicznych Polski – flisz dolnokarboński jedna z najstarszych skał w Europie. Są też sztolnie, kamień trzech granic i inne ciekawostki, których nie zobaczycie jak będziecie jechać za szybko.

Zapraszamy na wielki Finał II Pucharu Strefy MTB Sudety:

Kurczak – zawodnik, Marcel – endurnio i ekipa śmigaczy z SGR :-)

A tak było w zeszłym roku:

MTB MUFLON SREBRNA GÓRA

Informacje ze strony:

http://www.strefamtbsudety.pl/muflon-mtb-srebrna-gora/

Podobne tematycznie wpisy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia w Srebrnej Górze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>